HELPLINE: +420 773 450 793

Impregnace skleněných obkladů a mozaiky

vytvořeno: 19.2.2015, před 9 roky v rubrice Blog Při nákupu skleněné mozaiky je největší obavou zákazníků, jak bude vypadat spárovací hmota několik měsíců po instalaci. Spárovací hmoty jsou většinou voděodolné, ale ne vodotěsné. To znamená, že vlhkost se do spárovací hmoty vsákne, a pak se pomalu odpaří. To je také důvod, proč při mytí podlahy je to spárovací hmota, která zůstává nejdélé vlhká.

Je potřeba impregnovat skleněnou mozaiku před spárováním?

Něktré druhy mozaiky jsou hladké a mají celistvý povrch. Jiné druhy, matné sklo nebo mozaiky s texturou jsou většinou více porézní a díky impregnaci před spárovaním se jednodušeji odstraňuje spárovací hmota.


Jak s impregnací po spárování?

Při nákupu skleněné mozaiky je největší obavou zákazníků, jak bude vypadat spárovací hmota několik měsíců po instalaci. Spárovací hmoty jsou většinou voděodolné, ale ne vodotěsné. To znamená, že vlhkost se do spárovací hmoty vsákne, a pak se pomalu odpaří. To je také důvod, proč při mytí podlahy je to spárovací hmota, která zůstává nejdélé vlhká.

V prostorách, jako jsou sprchy nebo více zátěžové podlahy, s sebou voda běžně nese částice nečistot a špíny, které se usazují právě ve spárovací hmotě, kterou časem zabarvý. Ve vlhkých prostorech po čase dochází ke vzniku plísní.

Ochrana spárovací hmoty pomocí LTP Ochrana spárovací hmoty vytvoří hydrofobní bariéru, která zabrání vniknutí vlhkosti, která s sebou nese nečistoty a špínu. Použití spreje Vám pomůže udržet spáry v dobrém stavu a výrazně snížit tvorbu plísní ve vlhkých prostorách. Sprej na povrchu nezanechá žádný povlak ani nijak nezmění charakteristiku mozaiky, ale výrazně prodlouží životnost spárovací hmoty.

Po spárování a důkladném očištění povrchu počkejte s aplikací impregnace ve spreji minimálně 20minut. Sprej aplikujte ze vzálenosti cca 20cm přes obklad i spárovací hmotu. Povrch bude na dotek suchý asi za 5 minut. Impregnované povrchy ve sprše nebo okolí vany a umývadla nechejte vyzrát minimálně 24hodin.

K pravidelné údržbě a prodloužení trvanlivosti impregnace doporučujeme použít ph neutrální čistič LTP Waxwash. Tento produkt účinně čistí povrch dlaždic, aniž by narušoval ochrannou vrstvu impregnace. 

Podívejte se na krátké video.