HELPLINE: +420 773 450 793

Čištění venkovní dlažby nejen z přírodního kamene

vytvořeno: 30.3.2015, před 9 roky v rubrice Blog jednoduché a účinné čištění venkovní dlažby z přírodního kamene, zámkové dlažby, terasy či chodníčku.....

Nastalo jaro a k pravidelné práci kolem domu patří kromě obnovy flóry také čištění cestiček, chodníčků, teras, příjezdových cest, terasa a jiných druhů venkovní dlažby. 

Zaměříme-li se tedy na čištění a následnou ochranu jak kamenné dlažby z pískovce, břidlice, křemence, travertinu nebo mramoru, tak i na čištění zámkové dlažby nebo dlažby z keramiky, máme pro Vás efektivní a rychlé řešení

Anglická společnost LTP, přední výrobce prostředků k čištění a impregnaci přírodního kamene, vyvinula prostředek na kámen LTP Grimex, který slouží k efektivnímu odstranění nečistot, mastnoty, zažrané špíny, tak i starých nánosů impregnací a vosků (přírodní kámen). 

Použití prostředku LTP Grimex je jednoduché a lze provádět ručně i strojně. 

Aplikace:

  1. naředit v poměru 1:3 s vodou a hodně navlhko nanést na čištěnou plochu (nejlépe pomocí mopu)
  2. nechat 15-20 minut působit (nenechat vyschnout)
  3. vydrhnout buď hrubým kartáčem nebo pomocí leštícího stroje - video
  4. splácháchnout z povrchu pomocí tlakové myčky (nemusíte se bát o trávu nebo květiny v okolí, Grimex není na bázy kyseliny a při oplachování tlakovou myčkou dochází k vysokému ředění prostředku, který okolnímu prostředí pak již nijak neublíží)
  5. nechat vyschnout (doporučujeme alespoň 24 hodin před aplikací impregnace)

Pokud jste používali prostředek LTP Grimex k čištění přírodního kamene, nezapomeňte, že je třeba kámen znovu ochránit = impregnovat!!! 

K impregnaci doporučujeme použít buď prostředek LTP Mattstone, který zachová přirozené odstíny kamene nebo prostředek LTP Colour Intensifier - zvýrazňovač barvy, který krásně zvýrazní barvy přírodního kamene. Jedná se o velmi kvalitní impregnace na kámen, které umožňují povrchu dýchat a jsou vhodné k použití jak v exteriéru tak i interiéru.

Pokud si nejste s čímkoli jistí, neváhejte nás kontaktovat