HELPLINE: +420 773 450 793

Pravidelné čištění a údržba přírodního kamene

vytvořeno: 24.11.2014, před 10 roky v rubrice Blog Podlahy i stěny z přírodního kamene – mramoru, travertinu, vápenců, pískovců nebo například břidlice, by měly být pravidelně udržovány vhodnými prostředky.

Čištění podlahy z přírodního kamene spočívá v pravidelném zametání a mytí prostředky s neutrálním PH. Je také důležité okamžitě reagovat, jakmile dojde k rozlití tekutin jako je víno, káva, ocet, pomerančový juice nebo jiné agresivní domácí tekutiny, které můžou, pokud se ihned neodstraní, porušit ochranou vrstvu impregnace a narušit tak vzhled kamene. 

LTP nabízí dva produkty určené právě k pravidelné údržbě přírodního kamene - LTP Waxwash a LTP Floorshine

LTP Floorshine se používá k údržbě přírodního kamene, který byl ošetřený LTP Ironwax Satin nebo podobným prostředkem na bázi akrylátového vosku. LTP Floorshine obsahuje stopové množství akrylu, který částečně obnovuje ochrannou vrstvu vosku při pravidelném mytí. 

LTP Waxwash může být použit na neimpregnovaných podlahách nebo na podlahách a stěnách ošetřených impregnacemi LTP Mattstone, LTP Zvýrazňovač barvy nebo LTP MPG (leštěné povrchy).